Hakkımda 

Hakkımızda

Hakkımda

Gözde Nilüfer, 1991 yılında Bursa'da doğmuştur.
2009 yılında Bursa Milli Piyango Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur.
2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümüne başlamıştır.
Yaz döneminde Borçelik şirketinde insan kaynakları stajı yapmıştır. Lisans hayatının 3. senesinde Belçika'daki Katholieke Universitesi'ne Erasmus programı ile giderek orada da çeşitli psikoloji dersleri almıştır. Döndükten sonra çeşitli sosyal hizmet projelerinde gönüllü olarak çalışmıştır. Rotary Çocuk Evi'nde çeşitli sanat alanlarından yola çıkarak çocuklarla birlikte oyunlar tasarlayıp farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlayan Yel Değirmeni projesinde yer almıştır.
Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul almış ve burada eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans döneminde teorik derslerin yanında stajlarını da yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi'nde ve AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesi'nde danışanlarını takip etmiştir. İletişim Becerileri isimli grup çalışmasına gözlemci olarak katılmıştır. Bunun yanında aldığı teorik dersler arasında; (MMPI) Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri ve WISC-4 (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV) gibi psikolojik testler bulunmaktadır. Yüksek lisans bitirme tezini "Doğum sırası, Algılanan Ebeveynlik Biçimleri ve Erken Dönem Uyumsuz Şemalar" üzerine yapmıştır. Tüm bu eğitim hayatı boyunca TÜBİTAK Başarı Bursu'nu almaya devam etmiştir.
Ekim 2016 itibariyle VM Medikalpark Bursa hastanesinde çalışmaya başlayan Gözde Nilüfer, burada hem danışanlarını takip etmekte, hem de kurum içi ve kurum dışı seminerler vermektedir. Mesleki ilgi alanları arasında depresyon, kaygı bozuklukları, travma sonrası stres bozuklukları, kişilik bozuklukları ve ilişki problemleri yer almaktadır.
Katıldığı Seminerler-Sempozyumlar

Şizofreni penceresinden hayat- (ODTÜ)

Hacettepe Üniversitesi Psikiyatrist Bakış Açıları (Hacettepe Üniversitesi)

ODTÜ Psikoloji Günleri (ODTÜ)

İntihar- İntiharın Psikolojisi ve Adli Tıp Boyutu (Hacettepe Üniversitesi)

Lacan Üzerine (ODTÜ)

OKB'de Kültürlerarası Çalışmalar ve Güncel Tedavi Yaklaşımları Sempozyumu (Hacettepe Üniversitesi)

Workshops:

David A. Clark (University of New Brunswick)

Christine Purdon (University of Waterloo)

Haliç Üniversitesi Psikoloji Günleri (Haliç Üniversitesi)

Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Günleri (Kadir Has Üniversitesi)

17. Ulusal Psikoloji Kongresi (Boğaziçi Üniversitesi)
,